خبر فوری
ﺳﻪشنبه 3 اردیبهشت 1398 07:25

پرسش و پاسخ

* با توجه به تفویض اختیار مسایل استخدامی و پرداخت مزایا و تسهیلات استخدامی توسط هیات وزیران و وزیر محترم کشور به هر استانداری، این سایت از پاسخگویی به موارد فوق الذکر معذور می باشد.
خواهشمند است سوالات مربوط به این موارد را از طریق استانداری محترم استعلام فرمایید.

* کاربر گرامی، پرسش شما ظرف مدت حداکثر یک روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

 
omid jafari,nasiryan و 12 نقر موافقت کرده اند.
andاین را دوست ندارم.
نمایش 375 نظر
مرتب سازی براساس

mb
mb
ارسال شده در در 1396/09/19 08:34:01 ق.ظ

با سلام. تکلیف شهرداری در خصوص ساختمانهایی که در زمان دهیاری ساخته شده اند و فاقد پروانه ساخت ÷هستند اما اکنون با الحاق آن روستا به شهر خواهان انشعاب آب ،برق و گاز هستند چیست؟

طاهري
طاهري
ارسال شده در در 1396/09/08 09:38:25 ق.ظ

نحو ساماندهي جت اسكي ها،موتورهاي ٤چرخ و قايق ها و موتورلنج هاي تفريحي ونحوه اخذ درآمد از آنها به چه شكل است و آيا جزء وظايف ما است يا سازمان بنادر و دريانوردي؟

کلینیک قوانین شهری
کلینیک قوانین شهری
ارسال شده در در 1396/09/21 09:47:40 ق.ظ در پاسخ به طاهري

با سلام
هرگونه وصول عوارض از اینگونه موارد در صورتی که شورای اسلامی شهر عوارض را تصویب و تشریفات اداری طی شود قابل وصول است ضمنا در صورتی که موارد فوق در محدوده شهر قرارداشته باشد در قالب طرح ساماندهی پس از تایید کمیسیون ماده 5 قابل اجراست.

بابک
بابک
ارسال شده در در 1396/08/14 12:22:01 ق.ظ

باسلام اینجانب دارای ملکی با موقیعت تجاری هستم که در طرح تفصیلی قدیم از 15 سال قبل در حریم خیابان جدید التاسیس بوده .دو سال قبل طرح تفصیلی جدید اعلام گردیدوباز هم ملک بنده در حریم خیابان جدید التاسیس قرار گرفته وشهرداری هم هیچ گونه برنامه زمان بندی هم جهت شروع پروزه ویا خرید ملک ندارد حال اینجانب تقاضای پروانه ماده واحده نموده ام کلیه املاک واقع در این خیابان در طرح تفصیلی جدید کاربری تجاری در 4 طبقه اعلام شده اند شهرداری به بنده اعلام 1 طبقه مسکونی نموده زمین بنده500 متر میباشد .ایا شهرداری حق چنین اجهافی را دارد.به کدام مرجع شکایت نمایم .با تشکر

کلینیک قوانین شهری
کلینیک قوانین شهری
ارسال شده در در 1396/08/17 12:53:21 ب.ظ در پاسخ به بابک

با سلام
با شماره 09153012078 جناب عباس زاده تماس فرمایید.

mammad1360
mammad1360
ارسال شده در در 1396/08/06 01:01:43 ب.ظ

با سلام و احترام و عرض خسته نباشيد:
استاد گرامي جناب آقاي عباس زاده ما به تازگي در شهرداري برداشت اطلاعات و مميزي شهر را انجام داده و اطلاعات را به نرم افزار نوسازي وارد كرده ايم . آيا با توجه به اينكه براي بار اول مي خواهيم قبوض نوسازي را صادر كنيم آيا براي اخذ عوارض نياز به مصوبه شوراي شهر و يا مجوز استانداري داريم؟ ممنون اگر روند كار را توضيح دهيد.

کلینیک قوانین شهری
کلینیک قوانین شهری
ارسال شده در در 1396/08/13 09:30:51 ق.ظ در پاسخ به mammad1360

با سلام
به استناد ماده 2 قانون نوسازی و عمران اگر برای انجام ممیزی از استانداری مجوز اخذ شده و مراحل انجام ممیزی برابر دستورالعمل وزارت کشور اقدام شده باشد وصول عوارض نوسازی بالامانع است.

وحید آذریون
وحید آذریون
ارسال شده در در 1396/08/04 12:14:57 ب.ظ

سلام لطفا در خصوص اینکه شهرداری در کمسیون ماده ۱۰۰ بعد از اخذ جریمه برای اضافه بنا آیا میتواند عوارضات مربوط به اضافه بنا و مازاد بر تراکم را نسبت به پروانه اخذ کند

کلینیک قوانین شهری
کلینیک قوانین شهری
ارسال شده در در 1396/08/13 09:34:41 ق.ظ در پاسخ به وحید آذریون

باسلام
اخذ عوارض در صورت تصویب شورای اسلامی شهر و رعایت تشریفات اداری و قانونی بلامانع است.

عارف
عارف
ارسال شده در در 1396/08/03 08:30:16 ب.ظ

سلام درخصوص تبصره 3 مربوط به اخذ نوسازی شبکه فاضلاب ،آیا هیات تطبیق می تواند مصوبه شورای شهر را به دلیل عدم هزینه به مردم درخصوص تبصر3 ردکند؟

کلینیک قوانین شهری
کلینیک قوانین شهری
ارسال شده در در 1396/08/13 09:37:33 ق.ظ در پاسخ به عارف

باسلام
هیئت تطبیق اختیار هرگونه اقدامی براساس ضوابط قانونی را دارد درصورتی که حقی از شهرداری ضایع شود شورای اسلامی شهر باید مراتب را به هیئت حل اختلاف استان(شهرستان) اعلام نماید.

rmd8920
rmd8920
ارسال شده در در 1396/08/03 09:41:01 ق.ظ

با سلام. زمینهایی که بالای 500متر میباشند قبل از گرفتن پروانه ساخت باید تفکیک شوند یا تا زمانی که خود مالک درخواست تفکیک نکرد نیازی نیست؟

صفحه 1 از 32ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به کارکیاشهر پارت می باشد